Skip to content

FREE delivery of the freshest produce available to the Tahoe Basin

  • Home
  • Online Farmers Market
  • Incline Village Farmers Market
  • Contact
    Lake Tahoe Markets
    • Home
    • Online Farmers Market
    • Incline Village Farmers Market
    • Contact
    Cart

    Item added to your cart

    View cart

    Market Bags

    Let Lake Tahoe Markets assemble a bag filled with the season's best produce or Build Your Own by choosing from a lovely selection of fresh seasonal produce to create your perfect bag.  

    Purchase of a Market Bag is required or $50 minimum of additional produce.

    • Build Your Own

      Build Your Own

      Build Your Own

      Regular price $45.00
      Regular price Sale price $45.00
      Unit price /  per 
    • Individual Market Bags

      Individual Market Bags

      Individual Market Bags

      Regular price From $25.00
      Regular price Sale price From $25.00
      Unit price /  per 
    • Lake Tahoe Markets Gift Certificate

      Lake Tahoe Markets Gift Certificate

      Lake Tahoe Markets Gift Certificate

      Regular price From $40.00
      Regular price Sale price From $40.00
      Unit price /  per 
    • Organic Red Raspberries (1/2 pint)

      Organic Red Raspberries (1/2 pint)

      Organic Red Raspberries (1/2 pint)

      Regular price $5.00
      Regular price Sale price $5.00
      Unit price /  per 
    • Organic Blackberries

      Organic Blackberries

      Organic Blackberries

      Regular price $5.00
      Regular price Sale price $5.00
      Unit price /  per 
    • Organic Blueberries 1/2 pint

      Organic Blueberries 1/2 pint

      Sale

      Organic Blueberries 1/2 pint

      Regular price $4.00
      Regular price $5.00 Sale price $4.00
      Unit price /  per 
      Sale
    • Organic Strawberries

      Organic Strawberries

      Organic Strawberries

      Regular price $5.00
      Regular price Sale price $5.00
      Unit price /  per 
    • Organic Red Grapes (2 lb.)

      Organic Red Grapes (2 lb.)

      Organic Red Grapes (2 lb.)

      Regular price $8.00
      Regular price Sale price $8.00
      Unit price /  per 
    • Organic Red Cherries

      Organic Red Cherries

      Organic Red Cherries

      Regular price $8.00
      Regular price Sale price $8.00
      Unit price /  per 
    • Sanguinelli Blood Oranges (3 lb.)

      Sanguinelli Blood Oranges (3 lb.)

      Sale

      Sanguinelli Blood Oranges (3 lb.)

      Regular price $12.00
      Regular price $15.00 Sale price $12.00
      Unit price /  per 
      Sale
    • Organic Ruby Red Grapefruit (6 for $10)

      Organic Ruby Red Grapefruit (6 for $10)

      Organic Ruby Red Grapefruit (6 for $10)

      Regular price $10.00
      Regular price Sale price $10.00
      Unit price /  per 
    • Juicing Oranges (5 lbs.)

      Juicing Oranges (5 lbs.)

      Juicing Oranges (5 lbs.)

      Regular price $8.00
      Regular price Sale price $8.00
      Unit price /  per 
    • Organic Lemons (3 lbs.)

      Organic Lemons (3 lbs.)

      Organic Lemons (3 lbs.)

      Regular price $5.00
      Regular price Sale price $5.00
      Unit price /  per 
    • Organic Kent Mangos (2 for $5)

      Organic Kent Mangos (2 for $5)

      Organic Kent Mangos (2 for $5)

      Regular price $5.00
      Regular price Sale price $5.00
      Unit price /  per 
    • Organic Mini Watermelon

      Organic Mini Watermelon

      Organic Mini Watermelon

      Regular price $6.00
      Regular price Sale price $6.00
      Unit price /  per 
    • Cantaloupe

      Cantaloupe

      Sale

      Cantaloupe

      Regular price $5.00
      Regular price $6.00 Sale price $5.00
      Unit price /  per 
      Sale
    • Honeydew Melon

      Honeydew Melon

      Sale

      Honeydew Melon

      Regular price $7.00
      Regular price $8.00 Sale price $7.00
      Unit price /  per 
      Sale
    • Canary Melon

      Canary Melon

      Canary Melon

      Regular price $8.00
      Regular price Sale price $8.00
      Unit price /  per 
    • Santa Claus Melon

      Santa Claus Melon

      Santa Claus Melon

      Regular price $8.00
      Regular price Sale price $8.00
      Unit price /  per 
    • Organic Artichokes (2 for $8)

      Organic Artichokes (2 for $8)

      Organic Artichokes (2 for $8)

      Regular price $8.00
      Regular price Sale price $8.00
      Unit price /  per 
    • Organic Avocados (5/$10)

      Organic Avocados (5/$10)

      Organic Avocados (5/$10)

      Regular price $10.00
      Regular price Sale price $10.00
      Unit price /  per 
    • Corn on the Cob (6 for $5)

      Corn on the Cob (6 for $5)

      Corn on the Cob (6 for $5)

      Regular price $5.00
      Regular price Sale price $5.00
      Unit price /  per 
    • Organic Ginger Root (1 lb.)

      Organic Ginger Root (1 lb.)

      Organic Ginger Root (1 lb.)

      Regular price $6.00
      Regular price Sale price $6.00
      Unit price /  per 
    • 1
    • 2
    • 3

    Subscribe to our newsletter:

    Payment methods
    • Amazon
    • American Express
    • Apple Pay
    • Diners Club
    • Discover
    • Google Pay
    • Mastercard
    • PayPal
    • Shop Pay
    • Visa
    © 2025, Lake Tahoe Markets Powered by Shopify
    • Privacy policy
    • Choosing a selection results in a full page refresh.
    • Opens in a new window.